U XIX veku trgovina ribom ponovo je oživela. U to vreme ni Кarlovci, ni Mitrovica nisu imali toliko trgovaca ribom koliko Irig, koji ne leži na reci. Poznato je da je mitropolit Stratimirović svežu ribu tražio u Irigu i da je ovde ribarska pijaca u drugoj polovini XIX veka izgledala kao mali vašar. U znak sećanja na trgovinu ribom, na iriškoj pijaci, današnjem Ribarskom trgu, je krajem XIX veka podignut spomenik, ribarski krst, od esnafa ribara – ribarima.
Iriški Ribarski trg danas je pešačka zona koju sa jednog kraja krasi Nikolajevska crkva, a sa drugog Gradski park. Ulici je vraćen stari naziv koji podseća na pređašnje vreme izobilja kada je varošica, koja nije blizu reke, uvek imala impresivnu ponudu sveže ribe.
Danas se na ovom trgu umesto ribe ponekad nudi čuveno iriško vino spravljeno od grožđa stasalog na obnovljenim zasadima vinove loze. Ribarski trg postaje Vinska ulica 14. februara na dan Sv. Trifuna zaštitnika vina i vinogradara, kada je i krsna slava samog mesta. Značajna proizvodnja vina u Irigu obnovljena je osnivanjem Podruma Irig (1930), a njihova vina postala su nadaleko tražena. Ovu tradiciju danas nastavljaju Vinarija Kovačević, Vinarija Mačkov podrum i Vinarija Deurić.
IZVOR: TOO IRIG I belguest.rs