Šatrinci su naselje u jugoistočnom delu iriške opštine u Sremskom okrugu. Šatrinci su ušoreno naselje panonskog tipa, tipično vojvođansko selo. Osnovna privredna funkcija naselja je poljoprivreda.
O postanku sela i njegovom nazivu postoje dva tumačenja. Po jednom su trgovci i sveštenici na putu za Кrušedol ovde zastajali i razapinjali šatore. Drugo tumačenje je u vezi sa mađarskom rečju torba ili kotarica – satrinca, tipične za trgovce koji su se ovde u prolazu zaustavljali.
Šatrinci su staro srednjevekovno selo, koje se navodi u gramati izdatoj u Berksovu 4. maja 1496. godine. Srpski despot Jovan Branković je tada 16 svojih u Sremu ležećih sela među kojima i Šatrince, podario skoro osnovanom srpskom pravoslavnom manastiru Кrušedolu.
Među starim podacima o selu je onaj iz 1702. godine, koji govori da su Šatrinci čisto srpsko selo. Ali selo je nastalo mnogo pre velike Seobe Srba.
Кod Šatrinaca je manastir Grgeteg 1753. godine imao salaš sa stokom i vodenicu.
Šatrinci imaju dve crkve, pravoslavnu i katoličku, locirane u istom dvorištu, jedna pored druge. Pravoslavna je podignuta 1761. godine. Na mestu porušene stare crkve podignuta je nova 1857. Rimokatolička crkva izgrađena je 1850. godine. Čuveno je po guskama i manifestaciji „Guščijada“.
Ova tradicionalna manifestacija održava se prve subote u oktobru s ciljem da promoviše ovo malo selo u kom živi nekoliko stotina stanovnika, ali i da podstakne uzgoj gusaka po kojima je ovo selo nekada bilo veoma poznato.